Mamice.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za trudnice i mamice
 
PrijemLatest imagesPristupiRegistruj se

 

 Pribor za jelo

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Snezana
Big mamma
Big mamma
Snezana


Broj poruka : 362
Godina : 42
Lokacija : Zrenjanin
Zanimanje : Mama na kvadrat
Reputacija : 0
Datum upisa : 24.08.2008

Pribor za jelo Empty
PočaljiNaslov: Pribor za jelo   Pribor za jelo Icon_minitime8/9/2008, 18:21

koji pribor za jelo kad su bebe ili ti mala deca koristili ili koristite?
da li je to plasticni,ili ili baš pravi pribor samo umanjene verzije?
sta je sa cinijicama ili posudicama iz kojih ste bebi davali hranu,da li su i one od posebnog materijala specijalno za bebe i taj uzrast ili vase koje imate kod kuce?

mi smo koristili bas bebi cinijice i posudice kao i kasnije tanjirice uglavnom plasticne sa raznim motivima zivotinja ili slicnim pri cemu je hranjenje i jedenje bilo zanimljivije jer smo uvek jedva cekali da pojedemo sve da bi dosli do slike na dnu.
darko im je kupio u becu komplet torbicu sa cinijicama sa poklopcem po potrebi ,casama sa pipkom,kasikama i viljuskicama od posebne providne plastike ,u raznim bojama,,taj pribor nam je bio spas,svakodnevno smo ga koristili i kod kuce i kad idemo negde,hranu ili vec priipremljenu kasicu spakujemo tu,kasikicu,casu sa pipkom za vodu i sve u ranac.
nekada sam ih tih casa sa pipkom davala i supicu jer nije bilo sanse da im se nesto prospe ili kane na njih,a sa kasikom jedenje iste trajalo bi satima.

imali smo i kasiku marke "farlin"koju smo kupili po preporuci,super stvar,hrana se manje prosipa,napravljena je tako da se oblik iste prilagodjava ustima detetu kao i velicini zalogaja,ima je u par velicina,a napravljena je od neke savitljive gumetacnije silikona,mislim cak i da je neunistiva.


kasnije smo koristili i razne case sa slamcicom u istoj za vodu,caj,sok sto je bila zanimljivija to su vise hteli da koriste istu.

isto tako kasnije poceli su da jedu iz vecih i malo vise nalik pravim cinijicama i posudama.
i dalje imaju svoj pribor kako posude tako i viljuskice i kasike,ali nekad traze i pravi da se sluze istim i onda jedu iz velikog dubokog tanjira supicu ili corbicu,a iz malih plitkih neka druga jela.
od viljusaka i kasikica imaju po dve svoje male i to su samo njihove i kad traze pravi pribor dobiju svoje.

kakva su vasa iskustva oko pribora za jelo za vase male gurmane?
Nazad na vrh Ići dole
Kimberly
Site Admin
Site Admin
Kimberly


Broj poruka : 554
Godina : 42
Lokacija : My city
Zanimanje : IT
Drzava : Pribor za jelo Serbia10
Reputacija : 0
Datum upisa : 19.02.2008

Pribor za jelo Empty
PočaljiNaslov: Re: Pribor za jelo   Pribor za jelo Icon_minitime8/10/2008, 11:46

Kad je beba pocela da jede voce, kupili smo keramicku soljicu i onu termo kasicicu. Kasnije smo uzeli set plsticnih tanjirica sa soljom, koja je po meni prevelika za bebu pa sam uzela jednu malu soljicu za kafu, dezinfikovala je i sad smo naucili da pijemo iz te male soljice. Imamo i jednu malu keramicku ciniju za supe i corbice, i to je sve.
Nazad na vrh Ići dole
https://mamice.forum.st
 
Pribor za jelo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamice.info :: Novorođenčad, bebe i deca do 6 godina :: Oprema, namestaj, garderoba i igračke-
Skoči na: