Forum za trudnice i mamice

PrijemPristupiRegistruj se

Share | 

Radne navike

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Snezana
Big mamma
Big mamma

Broj poruka : 362
Godina : 35
Zanimanje : Mama na kvadrat
Reputacija : 0
Datum upisa : 24.08.2008

PočaljiNaslov: Radne navike   8/9/2008, 18:25

secam se da sam u skoli od pocetka uvek imala radne navike mislim pritom na skidanje stvari koje su za skolu,rucak,organizovanje vremena za odmor i ucenje,slobodne akticnosti,tj malo predaha i odmora od skole,pa onda radjenje domacih zadataka i ucenje.
koliko vasa deca provode vremena i u jednom i u drugom,da li im vi odredite vreme za to ili ih pustite da sami sebe organizuju ,pritom naravno uz vasu pomoc i onda svakog dana isto?
mrzim da vidim kad deca dodju iz skole bace torbu,tako sa prljavim rukama sednu da jedu,u istu garderobu i obucu odu napolju da se valjaju po travi ili igraju fudbal,i onda u sedam uvece onako umorni i iscrpljeni od celog dana sednu kao da nesto i urade od domaceg ili nauce,a ujutru na brzinu pobacaju knjige i sveske u torbu pritom pola zaboravljajuci,ili im to roditelji urade,a da oni pritom ni ne znaju ni koliko ni koji cas imaju.
imam jedan takav primer skolarca u kuci!!!
za mene je to krajnje odvratno,ponasanje samog deteta pa tek onda odnosa prema skoli i uopste o onome sto se radi u njoj.
deca bez radnih navika,su totalno nezainteresovana za skolu,rade sve bez volje,zato sto moraju uglavnom na silu nauce da ne bi dobili losiju ocenu i u strahu od roditelja.
imam ziv primer deteta koje bas zbog tog neorganizovanog vremena i nenaucenosti od pocetka kako da se nosi i odnosi sa svim tim mrzi skolu.
znam sigurno da moja deca nece biti takva,koliko god da vole/nevole skolu,neki red ce morati da se zna,znaci dolazak,presvlacenje,rucak,mali predah,domaci zadaci,malo ucenja,spremanje torbe po rasporedu casova za sutra,i na kraju igra do vecere.
kakva su vasa deca i uopste odnosi vas i njih prema skoli i svim aktivnostima oko nje koje se rade kod kuce?
da li imaju radne navike,svakog dana znaju sta ,kad i kako ili je svaki dan drugaciji i rade kad imaju volje ili kad stignu?
da li su dobri djaci ,koliko obracate paznju na ocene,koliko vam one znace?
da li vasa deca po vasem misljenju vole/mrze skolu?
mislite li da im upravo te radne navike usadjene od samog starta mogu pomoci da skolu gledaju kao lepsu stranu zivota?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Nikita
Moderator
Moderator

Broj poruka : 150
Godina : 36
Reputacija : 3
Datum upisa : 29.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Radne navike   17/12/2008, 03:14

Ova tema je super i steta sto je zapostavljena Rolling Eyes , ima li jos mama dece skolskog uzrasta ili smo snezana i ja jedine??? Moje dete je steklo tu radnu naviku sto je jako, jako bitno i to u samom startu, sada je vec drugi razred i nemamo nikakvih problema sto se tice tih nekih skolskih obaveza, voli da saznaje, istrazuje, da se dokazuje da on to moze bolje, jednom recju za sada voli skolu. Snezana ja sam bila da kazem zla mama bukvalno u pocetku tacno su svi znali repertoar mojih reci: operi ruke, presvuci se, obucu na svoje mesto, spakuj knjige bla, bla i tako svaki dan dok nije sve to urodilo plodom. Sam start je veoma bitan bar se kod nas pokazao tako rezultati su za sada odlicni.

NE ZABORAVI BITI SRECAN!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Radne navike
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» TOPLJENJE MASNIH NASLAGA!!!
» Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mamice.info :: Deca školskog uzrasta :: Roditelji, deca i skola-
Skoči na: